slide-2.jpg
Kurs baristy
Poprawiono: 15 maj 2023

W ZS w Starym Sączu realizowany był kurs Baristy w ramach projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Zorganizowane były trzy grupy po 15 osób. Zajęcia były realizowane w profesjonalnie wyposażonej kuchni gastronomicznej znajdującej się w budynku przy ul. Krakowskiej. Uczniowie w teorii i praktyce poznali tajniki przygotowania i podania kaw.   

Podczas kursu Barista uczniowie obserwowali proces przygotowywania espresso oraz tworzenia z niego napojów, takich jak: cappuccino, latte macchiato czy americano.

Następnie sami w sposób praktyczny uczą się przyrządzać różne rodzaje kaw oraz ozdabiać je za pomocą podstawowych wzorów. Dzięki temu po odbytym kurie doskonale odnajdują się w pracy w kawiarni. Forma prowadzenia zajęć, kontakt osobisty z uczestnikami mobilizował ich do samodzielnej pracy.

Po odbytych zajęciach uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego, uzyskując zaświadczenia i certyfikaty ukończonego kursu.

 

Galeria zdjęć >>>