krak.jpg
Kolejne spotkanie z absolwentem
Poprawiono: 04 maj 2023

27 kwietnia 2023 roku w ramach cyklu spotkań z absolwentami odbyło się w naszej szkole z spotkanie z Panem Pawłem Szczygłem Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, absolwentem Technikum Leśnego. Pan Dyrektor przedstawił uczniom swoją ścieżkę kariery, wspominał czasy kiedy był uczniem technikum, podkreślał, że aby osiągnąć cel należy dużo od siebie wymagać, a szkoła i nauczyciele mieli istotny wpływ na jego motywację do nauki. Opowieść o czasach szkolnych, przeplatana wspomnieniami i anegdotami bardzo się podobała wszystkim uczniom, który także chętnie zadawali pytania panu dyrektorowi.

Dużym wsparciem w poszukiwaniu celowości nauki przez kształcącą się w zawodzie młodzież są historie osób, które ukończyły tę samą szkołę. Doświadczenia absolwentów wzbudzają większe zainteresowanie i celniej  trafiają do uczniów. Właśnie z myślą o tym zaplanowaliśmy cykl spotkań z osobami, które ukończyły naszą szkołę, gdyż ich osiągnięcia, sukcesy, zajmowane stanowiska mogą stać się drogowskazem dla uczącej się młodzieży mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski.

Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniami.