Sukces naszego ucznia
Poprawiono: 26 kwiecień 2023

Nasi uczniowie lubią sprawdzać swoją wiedzę inaczej. Paweł Sobczak z  klasy 4 TIp w konkursach z historii, dlatego został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Jego celami są m. in. pogłębianie wiedzy uczestników o historii Sądecczyzny, ukazanie bogatej tradycji naszego regionu, dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo regionu.

Finał konkursu odbył się w dniu 20 kwietnia w Auli Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Tegoroczna edycja Konkursu składała się z trzech etapów: 1) etap szkolny – test pisemny; 2) etap prac tematycznych; 3) etap finałowy – test pisemny i część ustna. Dzięki wynikom uzyskanym we wszystkich etapach Paweł znalazł się w gronie 30 Laureatów spośród 446 uczniów reprezentujących 77 szkoły. Opiekunem naukowym konkursu w szkole była pani Dominika Janczura – Leszko.

Gratulujemy!