Uczniowie ZS w Starym Sączu znów na podium
Poprawiono: 20 kwiecień 2023

Dnia 19 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w drużynowych biegach przełajowych w Muszynie-Zapopradziu. Naszą szkołę reprezentowali: Sajdak Adam – 4 Tig, Rajnfus Artur – 1a, Nalepa Dawid – 1 TL, Hojniak Aleksander – 1 TL, Rogalski Kacper – 3 GT, Piwowar Patryk – 3 GT

Panowie mimo bardzo złych warunków atmosferycznych i długiego oczekiwania na swój bieg spisali się rewelacyjnie. Uplasowali się na podium i zajęli zaszczytne II miejsce, za co należą się im gromkie brawa.

Z podstawowego składu został tylko Adam Sajdak, który przez 4 lata corocznie godnie reprezentował szkołę  chyba we wszystkich powiatowych zawodach sportowych. Dzisiejszy występ był jego ostatnim jako ucznia naszej szkoły, ale mam nadzieję że w dorosłym życiu nie zrezygnuje ze sportu.

Pozostali panowie mają przed sobą jeszcze cztery lub dwa lata nauki, dlatego też liczymy na nich w kolejnych latach bo dzisiejszy dzień pokazał ich możliwości. Wszyscy mają siłę do walki i „to coś” bo niestety biegi trzeba lubić, a tylko mała garstka uczniów lubi tę dyscyplinę.