inne3.jpg
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z naszym udziałem
Poprawiono: 20 kwiecień 2023

W dniach 14 – 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli w 46. okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Nawojowej. Zespół Szkół reprezentowali: Wiktoria Myjak-Zasadni z klasy 4 technikum ekonomicznego w module: Agrobiznes oraz Kamil Kiełbasa i Daniel Piecuch z klasy 4 technikum leśnego – moduł: Leśnictwo.

Po rozwiązaniu testu z wiedzy teoretycznej w wybranym bloku tematycznym młodzież podchodziła do części praktycznej, składającej się z trzech szczegółowych zadań, przygotowanych dla każdej edycji olimpiady przez centralną komisję. Tegoroczne zmagania olimpijskie, jak wskazywało wielu uczestników, były na bardzo wysokim poziomie, zresztą podobnie, jak przygotowanie samych uczestników.

Olimpiadę organizował Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, którego wykładowcy czuwali nad jej przebiegiem. Byli wśród nich prorektor prof. dr hab. Andrzej Lepiarczyk i dr hab. Tomasz Wojewodzic – przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W sobotę, w dniu ogłoszenia wyników, wśród zaproszonych gości, byli m.in. prof. Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu oraz wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który odczytał list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka skierowany do uczestników olimpiady.

Gratulujemy uczniom naszego Zespołu dotarcia do etapu okręgowego, bo w  Nawojowej tego roku znaleźli się najlepsi z najlepszych, których wyłoniły eliminacje szkolne. W przygotowaniach wspierali ich nauczyciele przedmiotów zawodowych: mgr Małgorzata Sułkowska-Wilk i mgr inż. Dariusz Horowski.

 

Galeria zdjęć >>>