musz.jpg
Niecodzienne spotkanie z lekturą
Poprawiono: 05 kwiecień 2023

Zastosowanie na lekcjach innowacyjnych i nietuzinkowych materiałów oraz pomocy dydaktycznych, w bardzo intrygujący sposób wzmaga zainteresowanie i motywację uczniów do odkrywania i zagłębienia się w losach bohaterów literackich. Uczniowie klasy 2 GT zaprezentowali swoje umiejętności narracyjne, samodzielnie tworząc teatr ilustracji kamishibai. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę - na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych.

Kamishibai przyciąga uwagę uczących się podnosząc ich skupienie i koncentrację, ponieważ to nie aktor jest osobą pierwszoplanową, lecz opowiadana historia stanowi najważniejszy element i to ona tworzy więź z publicznością.      Młodzież z zapartym tchem śledziła zilustrowane wątki dramatu, przenosząc się w tajemniczy  świat Konrada z  „Dziadów”  cz.III A. Mickiewicza. Uczniowie perfekcyjnie podkreślili nastrój utworu, poprzez mimikę, gestykulację oraz modulowanie głosu przy zmieniających się ilustracjach.