en1.jpg
Naukowe warsztaty weekendowe w Krakowie
Poprawiono: 05 kwiecień 2023

W dniach 31.03 – 02.04.2023r. uczniowie klasy II i III Technikum Leśnego uczestniczyli w Naukowych Warsztatach Weekendowych w Krakowie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna w obszarze Środowisko. Zajęcia warsztatowe odbywały się na Uniwersytecie Rolniczym. Pierwszego dnia Warsztatów uczniowie w oparciu o proste eksperymenty badawcze poznali lepiej zasady funkcjonowania organizmu dżdżownicy oraz ich wpływ  na środowisko.

Kolejnym punktem programu były zajęcia w laboratorium – oznaczenie zawartości azotanów w warzywach. Dzięki temu uczniowie mogli poznać i ocenić szkodliwość związków azotu zawartych w jadalnych częściach roślin uprawnych.
W sobotnie popołudnie młodzież zwiedzała Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będąc w Krakowie uczniowie nie mogli nie znaleźć czasu na wieczorny spacer po Krakowskim Rynku.

Drugi dzień uczniowie rozpoczęli „Analizą przepływu wody w korycie hydraulicznym”. wykonywali również doświadczenia związane z ruchem rumowiska wleczonego w korycie rzecznym.  Leśnicy mieli również okazję zgłębić temat bioindykacji środowiska wodnego obserwując  pod mikroskopem bezkręgowce wodne oraz ocenić jakość ekologiczną rzeki.

Po trzech dniach pełnych wrażeń uczniowie wzbogaceni wiedzą i doświadczeniem wrócili do Starego Sącza.

Galeria zdjęć >>>