slide-2.jpg
Workshopy dla ósmoklasistów
Poprawiono: 24 marzec 2023

W dniu 17 marca klasa II TG ( Gastronom – TOT) przeprowadziła warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w Popowicach. Celem było przybliżenie obrazu naszej szkoły – oferty edukacyjnej, warunków do nauki i specyficznej, właściwej tylko dla tego miejsca atmosfery, którą tworzą niepowtarzalni nauczyciele i uczniowie.

Pani dyrektor Angelika Duda przywitała serdecznie młodzież oraz opiekunów – panią M. Tokarczyk i  ks. T. Starca, oraz zaprezentowała kierunki kształcenia proponowane w szkole.

Następnie ósmoklasiści zostali zaproszeni do klasy II TOT na workshopy z praktycznych przedmiotów turystycznych, prowadzonych przez panią K. Hotloś – nauczyciela przedmiotów ekonomicznych i turystycznych.

Po krótkiej prezentacji pani Hotloś, dotyczącej specyfiki kształcenia na kierunku Technikum Organizacji Turystyki, goście ze szkoły podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z klasą II TOT. Prowadzone były w  czterech grupach ( Czerwoni, Niebiescy, Żółci i Zieloni)  i miały charakter konkurencji – na najlepszy zespół czekał dyplom i słodka nagroda. Podczas takiej wspólnej lekcji uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą z geografii, języka angielskiego, ekonomii, ale mieli także okazję ujawnić swoje umiejętności nawiązywania współpracy, komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Dowiedzieli się, jak ważne są zmysł obserwacji otaczającej rzeczywistości i jej analizy, czy umiejętność pracy w warunkach zakłócanych przez niespodziewany czynnik – śmieszny, nadmuchany  Minionek z jednym okiem, spacerujący wśród konkurujących grup, to było spore wyzwanie dla koncentracji podczas rozwiazywania zadań!

 Na zakończenie spotkania – drugoklasistka Karina wyświetliła prezentację multimedialną o turystyce i przeprowadziła test o największych atrakcjach turystycznych na świecie – wykorzystując platformę edukacyjną – Kahoot. Na podium Kahoota – pierwsze miejsce zabrał grającym, poza konkurencją ksiądz Starzec – (gratulacje!)  – natomiast najlepszą drużyną byli Żółci – i oni zgarnęli nagrody! – Brawo!

Prowadzone zajęcia – pomysły, scenariusze zadań, przygotowanie materiałów to zasługa klasy II TOT, która ukierunkowana przez nauczyciela Krystynę Hotloś zaprezentowała gościom, jak wygląda praktyczne przygotowanie w technikum organizacji turystyki do pracy w turystyce.

Kolejna część spotkania miała charakter outdoorowy – odbyła się na boisku szkolnym i była prowadzona przez uczniów klasy IV TOTp, pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów turystycznych – Damiana Borkowskiego. Czwartoklasiści przygotowali atrakcję – zawody w strzelaniu z łuku. Po udzielonym przez pana Borkowskiego instruktażu korzystania z łuku – uczniowie zagrali w grę terenową – była niezła zabawa i na pewno dużo ruchu na świeżym powietrzu. Po zakończonych zawodach nasi goście udali się na zajęcia warsztatowe – gastronomiczne prowadzone przez nauczyciela – panią Dorotę Kulig-Marcisz.

 

Galeria zdjęć >>>