krak.jpg
Włącz myślenie postaw na przedsiębiorczość
Poprawiono: 03 marzec 2023

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów X edycji konkursu “Włącz myślenie postaw na przedsiębiorczość”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Projekt ma również na celu propagowanie innowacyjnych metod nauczania przedsiębiorczości oraz inspirowanie uczniów do poszukiwania innych niż podręcznik form edukacji w zakresie przedsiębiorczości.

Zainteresowanie projektem dowodzi jak ważna jest przedsiębiorczość, jako umiejętność i jaka różnorodność działań się z nią wiąże.

Uczniowie poprzez udział w konkursie zdobywają nowe doświadczenia i  umiejętności, w tym praktycznego zastosowania wiedzy oraz wzmacniają postawy i zachowania przedsiębiorcze mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski.

W konkursie uczestniczyli:  Sułkowska Aleksandra, Długosz Katarzyna, Kukuła Kacper, Nosal Jakub, Jarosińska Wiktoria, Majewska Emilia i Papież Julia. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela pana Adama Basty opracowali aplikację o nazwie „AkSacz” , której celem była nie tylko próba polepszenia kontaktów międzyludzkich, lecz także pokazanie, iż przebywanie na świeżym powietrzu w Beskidzie Sądeckim przynieść może wymierne korzyści. Jury konkursu to nowatorskie rozwiązanie doceniło przyznaniem IV miejsca na 30 grup konkursowych.

 

Galeria zdjęć >>>