slide-1.jpg
Ekonomiści na Wydziale Ekonomii w ANS
Poprawiono: 01 marzec 2023

W dniu 27 lutego uczniowie profilu ekonomicznego kl. I wraz z opiekunami: panią Krystyną Hotloś oraz panią Urszulą Sadowską uczestniczyli w wykładzie na Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Młodzież wysłuchała prelekcji na temat: „ZUS na skróty czyli ubezpieczenia społeczne w dobie informatyzacji”. Prelegentem była współpracująca z naszą szkołą pani Anna Mieczkowska – Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS, Regionalny koordynator ds. dostępności Wydział Organizacji i Analiz ZUS O/Nowy Sącz.

Na wykładzie przedstawiona została historia ubezpieczeń społecznych, reforma emerytur i początek elektronizacji instytucji (1960-1990), oraz zaprezentowano ZUS jako: lidera informatyzacji, z punktu widzenia satysfakcji klientów, a także  strategię rozwoju IT w ZUS na lata 2021-2025.

Uczniowie poznali, jaka jest różnica między Platformą Usług Elektronicznych (PUE ZUS) a elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Podczas tego spotkania młodzież zgłębiła informacje dotyczące wielu możliwości załatwienia spraw w ZUS-ie np. poprzez zarezerwowanie wizyty w placówce na konkretny dzień i godzinę przez PUE, e-wizytę przez Internet jako wideorozmowę z pracownikiem ZUS czy też aplikację mZUS.

Pobyt na sądeckiej uczelni to ciekawie i  miło spędzony czas w nowym budynku Wydziału Ekonomicznego, w nowoczesnej Auli, które można było obejrzeć po wykładzie podczas zwiedzania, by zapoznać się z bazą akademicką.

Galeria zdjęć >>>