Skutecznie przemawiali
Poprawiono: 27 luty 2023

Szymon Kostrzeba i Oskar Skoczeń – uczniowie klasy 1 TP (technik programista) reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach regionalnych do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Wzięło w nich udział 37 uczniów ze szkół województwa małopolskiego, w tym ze Starego Sącza, Barcic, Łącka, Nowego Targu, Wojnicza, Skawiny i Krakowa.

Chłopcy odnieśli sukces, ponieważ awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się już 6 marca w Krakowie w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szymon i Oskar ponownie wygłoszą przemówienia na temat: „Nie zdajemy sobie sprawy z naszej wielkości, lecz także z naszej odpowiedzialności”.

Uczestnicy wykazali się erudycją oraz opanowaniem. Niełatwo było przecież stanąć przed publicznością i wygłosić pięciominutowe przemówienie z wykorzystaniem środków retorycznych oraz komunikacji niewerbalnej. Ocenie podlegała zawartość merytoryczna, samodzielność sądów, kompozycja, styl, logika wywodu, sposób przemawiania oraz ogólne wrażenie.

Do konkursu  uczniowie przygotowywali się pod opieką polonistki, pani Doroty Kruczek.

Trzymamy kciuki za powodzenie w Krakowie oraz życzymy dalszych sukcesów.