en1.jpg
Solidarni z Ukrainą
Poprawiono: 24 luty 2023

24 lutego obchodzimy rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. W związku z tym uczennica kl. III Technikum Leśnego, Zuzanna Marszałek, wykonała akrylami na płótnie obraz o tematyce nawiązującej do konfliktu zbrojnego pomiędzy Ukrainą a Rosją. Jest to nowy sposób pokazania solidarności społeczności szkolnej z osobami pokrzywdzonymi przez działania wojenne.  

Nasza szkoła jest mocno zaangażowana w pomoc uchodźcom oraz obywatelom państwa ukraińskiego. Przeprowadziliśmy zbiórkę produktów żywnościowych, odzieży i artykułów pierwszej pomocy oraz środków finansowych. Od wielu lat uczniowie pochodzący z Ukrainy zdobywali w starosądeckim zespole wiedzę w klasach o różnych profilach zawodowych, obecnie wśród naszej społeczności pojawili się młodzi ludzie uciekający przed koszmarem wojennym, dlatego też zdecydowaliśmy się na podjęcie tych działań.

Aby udokumentować akcję zainicjonowaną przez młodzież, wykonaliśmy wspólne zdjęcie obrazu i jego autorki, wraz z dyrektorem szkoły oraz wszystkimi klasami leśnymi.

Galeria zdjęć >>>