musz.jpg
Leśnicy z wizytą na Wydziale Leśnym
Poprawiono: 14 listopad 2022

W dniu 7 XI kl. IVg TL wraz z opiekunami: mgr Haliną Tischner oraz mgr inż. Dariuszem Horowskim odwiedziła Wydział Leśny na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie. Uczniów powitał Dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Marcin Pietrzykowski, który przedstawił zalety studiowania na krakowskiej uczelni. Wydział Leśny oferuje oprócz zajęć dydaktycznych liczne dodatkowe zajęcia rozwijające pasje i zainteresowania przyszłych studentów.

Czwartoklasiści zwiedzili również jedyne w Polsce Centrum Edukacji Przyrodniczej „Muzeum Gleb” mieszczące się w budynku uczelni, gdzie zapoznali się z różnymi (w tym egzotycznymi) typami gleb występującymi w polskich i światowych lasach oraz sale wykładowe i ćwiczeniowe. Zainteresowani podziwiali także ekspozycje z owadami, skałami i minerałami oraz unikatowym drewnem.

Po wizycie na uniwersytecie uczniowie zwiedzili krakowski Ogród Zoologiczny, gdzie obserwowali rzadkie, a zarazem ciekawe polskie i egzotyczne zwierzęta.