Pierwsze w tym roku zajęcia w terenie
Poprawiono: 23 wrzesień 2022

W piątek, 9 września, klasy: II TOT i IV TOTp pod opieką nauczycieli K. Hotloś i D. Borkowskiego realizowały program turystycznych przedmiotów zawodowych na wycieczce programowej na starosądeckich Stawach. Celem zajęć było zapoznanie się z turystyczną infrastrukturą Stawów, a przede wszystkim z możliwością korzystania z aktywności, jaką jest pływanie kajakiem.

Po instruktażu właściwego i bezpiecznego korzystania z kajaka wszyscy uczniowie ubrani w kamizelki ratunkowe mogli osobiście spróbować tej formy aktywności turystycznej. Dla niektórych był to pierwszy raz i oczywiście pojawiły się ogromne emocje. Udało się jednak pokonać strach i obawy i wszyscy mogli zakosztować tej frajdy pływania.

Po zajęciach uczniowie nauczyli się rozpoznawać i opisywać infrastrukturę turystyczną miejsca oraz przekazywać informacje związane z aktywnością, jaką jest turystyka wodna.