inne3.jpg
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w naszej szkole zawodem przyszłości
Poprawiono: 14 czerwiec 2022

Jak ważne są alternatywne źródła energii, już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. To konieczność wynikająca z troski o ochronę środowiska oraz wymóg działań w ramach funkcjonowania naszego kraju w UE. Podczas lekcji na profilu: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczymy się, jak wykorzystać przekazywaną nam wiedzę. Ciekawie i intersująco prowadzone  zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych oraz na warsztatach.

Na przedmiotach teoretycznych nauczyciele przedstawiają nam różne urządzenia oraz narzędzia np. mierniki woltomierze, amperomierze, oscyloskopy cyfrowe, lutownice, zgrzewarki, które są używane w tym zawodzie. Omawiane są wszystkie rodzaje energii odnawialnej, tłumaczone są również zasady działania paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych i nie tylko.

Tworzymy także projekty w programach komputerowych, takich jak AutoCAD (np. rzut parteru domu, instalacje centralnego ogrzewania). Na zajęciach praktycznych pozyskaną wiedzę wykorzystujemy, wykonując konkretne, różne instalacje np. podłączenie panelu fotowoltaicznego, pompy czy  gwintowanie, zgrzewanie, zaciskanie rur. Efekty naszych prac można zobaczyć w „przypiętych” zdjęciach:

Autor: Jakub Ukleja kl.  2TEO

 Galeria zdjęć >>>