Nauka w terenie teoretycznie i praktycznie
Poprawiono: 14 czerwiec 2022

W dniu 8 czerwca kl. II TL uczestniczyła w wycieczce zawodowej na tereny lasów Urzędu Miasta i Gminy Stary Sącz. Uczniowie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych – Dariusza Horowskiego i Urszuli Dębskiej poznawali zasady gospodarki leśnej prowadzonej na terenie lasów miejskich.

Zajęcia z zakresu botaniki leśnej, kartografii, geografii terenu, hodowli oraz użytkowania lasu pozwoliły młodzieży skonfrontować teorię z praktyką.

Uczniowie rozpoznawali charakterystyczne gatunki roślin dla siedlisk lasów podgórskich oraz omawiali cechy taksacyjne drzewostanów z uwzględnieniem prac pielęgnacyjnych stosowanych w polskim leśnictwie.

Mimo, że zajęcia były bardzo intensywne, wszyscy z zapałem i ciekawością brali w nich udział, nie zważając na kaprysy czerwcowej pogody.