inne3.jpg
Zdobywamy umiejętności, wypoczywając
Poprawiono: 13 czerwiec 2022

Dnia 6. czerwca klasa 2 TOT wraz z opiekunami panią Krystyną Hotloś oraz panią Dominiką Pasoń-Kozik udała się na wycieczkę do największego parku rozrywki w Europie – Energylandii w Zatorze. Została w pełni zorganizowana w ramach realizacji tematów z przedmiotów zawodowych przez uczennice – Weronikę Owsianke i Wiktorię Kwiczalę, które podjęły się organizacji wyjazdu.

Zdobyta wiedza na lekcjach zawodowych u pani Hotloś pozwoliły na sprawdzenie swoich umiejętności  w praktyce. Począwszy od napisania programu, kalkulacji ceny do zamówienia wszystkich zaplanowanych świadczeń – to niezwykłe doświadczenie – można było się poczuć jak prawdziwy touroperator!

Wycieczka miała też zapoznać uczniów z parkami rozrywki – najpopularniejszymi wśród młodzieży atrakcjami turystycznymi, dostarczającymi niezwykłych wrażeń. Przejazdy  na roller coasterach i innych ekstremalnych atrakcjach oferują  emocje,  których  nie da się opisać – trzeba to po prostu przeżyć. Na początku niektórzy wątpili, że uda się im pokonać strach i zdecydują się zjechać po największym w Europie rollcosterze – Hyperionie. Okazało się jednak, że  wszyscy – włączając naszych opiekunów – zdobyli Hyperion!

W Energylandii uczniowie spotkali także  znane i popularne  osoby  m. in. popularną tik-tokerkę Ewę Esterę (można było osobiście porozmawiać) czy też aktora Patryka Pniewskiego – dziewczyny piszczały ze szczęścia, kiedy poproszony o wspólne zdjęcie – udzielił zgody.

Pogoda w tym dniu bardzo dopisała, co miało istotny wpływ na spokojne korzystanie z każdej atrakcji w parku. Mimo zmęczenia i wysokiej adrenaliny młodzież i opiekunowie byli bardzo zadowoleni. To była prawdziwa „ROZRYWKA” (ha, ha, ha) – można było zapomnieć o wszystkich problemach  a o zmęczeniu nikt nie myślał.

Zadanie domowe – zlecone przez nauczycielkę przedmiotów turystycznych, a dotyczące wyszukania i opisania największych i najpopularniejszych parków rozrywki na świecie,  wydało się nam niezwykle interesujące! Hmm,  czy to możliwe?

                                   Wrażenia spisała – Weronika Owsianka ( kl. II TOT)

 

Galeria zdjęć >>>