31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu
Poprawiono: 02 czerwiec 2022

31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się  w tym  dniu  zwrócić  uwagę  na  zagrożenia  zdrowotne  i środowiskowe  związane z używaniem tytoniu oraz narażeniem na dym tytoniowy. W tym roku WHO skupia się na zagrożeniach środowiska, jakie niesie za sobą uprawa, przetwarzanie i konsumpcja tytoniu.

Tegoroczna akcja pod hasłem „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska” – jest globalną kampanią, która ma podnieść świadomość społeczną w zakresie wpływu na środowisko całego cyklu tytoniowego, od jego uprawy, produkcji i dystrybucji po generowane przez niego toksyczne odpady.

Również w naszej szkole została przeprowadzona akcja profilaktyczna związana z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali plakaty mające na celu kształtowanie wśród  młodych  ludzi  właściwych  postaw  prozdrowotnych. W szczególności chodziło nam o zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Celem akcji było również zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia młodzieży, poprzez kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem sytuacji czynnego i biernego palenia.

Młodzi ludzie powinni być świadomi, że każdy z nich może przyczynić się do wolnego od tytoniu świata. Dziękujemy serdecznie uczniom za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

Pedagodzy szkolni