Nauka na najwyższym poziomie czyli uniwersytecka wersja w ramach realizacji zajęć on-line: Środowisko
Poprawiono: 18 maj 2022

Uczniowie kl. 2 TL przez cały rok uczestniczą w zajęciach z projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

W dniu 16 maja młodzież miała możliwość wyjazdu (pod opieką pani  Dominiki Pasoń-Kozik i pani Urszuli Dębskiej) na zajęcia stacjonarne w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Aby wziąć udział w wykładzie i ćwiczeniach o godz. 7.30, należało wyruszyć przed godziną piątą. Program zajęć obejmował zagadnienia związane z fotowoltaiką pt.: „ Ogniwa i instalacje fotowoltaiczne”, w które wprowadzali uczniów: pan dr hab. inż. Jarosław Knaga oraz pan dr hab. inż. Michał Ciupał – profesor UR.

Udział w zajęciach stacjonarnych realizowanych na uczelni w Krakowie pozwolił młodzieży rozwijać wiedzę w zakresie OZE, poznawać zagadnienia związane  z niezależnością  energetyczną państwa, tak ważną w obecnych czasach oraz poszerzać swoje horyzonty na poziomie akademickim.