8.jpg
Klasa II TOT na szlaku Orlich Gniazd
Poprawiono: 13 maj 2022

W dniu 9 maja  klasa II TOT realizowała tematy z przedmiotów turystycznych na wycieczce programowej. Tym razem pani Krystyna Hotloś zaproponowała: zaplanowanie, zorganizowanie i pilotaż wycieczki na szlaku Orlich Gniazd. Oliwia Łomnicka i Marzena Myjak podjęły się zadania – opracowały program, zamówiły transport busem ze Starego Sącza do Czajowic, przewodnika po szlaku, zapewniły opiekę drugiego nauczyciela (zaprosiły na wspólny wyjazd panią Halinę Tischner) oraz przygotowały dokładne informacje dla uczestników.

Organizatorki zadbały również o pogodę – naprawdę postarały się – było cudownie i słonecznie – a zdjęcia wyszły wspaniale!

Od porannego wyjazdu piękne widoki towarzyszyły nam przez całą drogę. O godz. 10.oo w Czajowicach czekał przewodnik, który zabrał nas na szlak. Podziwialiśmy malownicze wapienne ostańce  w Dolinie Prądnika, Bramę Krakowską – idealnie przypominającą olbrzymie wrota,  zdumiewającą skałą, wznosząca się 85 m powyżej dna doliny zwaną Rękawicą, Igłę Deotymy oraz Maczugę Herkulesa. Zwiedziliśmy także jaskinię Ciemną – z nietoperzami zawieszonymi na sklepieniu i …niebezpiecznym jak szerszeń pająkiem, którego wszyscy omijaliśmy na wszelki wypadek szerokim łukiem.  

W ruinach zamku w Ojcowie wysłuchaliśmy jego historii, a potem pod majestatycznym zamkiem w Pieskowej Skale poznaliśmy kolejne legendy i ciekawostki historyczne.  Wędrówkę zakończyliśmy pod Maczugą Herkulesa.  Trasa zajęła nam 4 godziny – przeszliśmy ponad 8 km! Nikt jednak nie narzekał – warto było doświadczyć tylu wrażeń!

Po powrocie czekało na nas na dzienniku elektronicznym zadanie – ale takie zadanie to przyjemność – przecież wszystko sami zobaczyliśmy i doświadczyliśmy – jest więc o czym pisać!

 

Galeria zdjęć >>>