7.jpg
Inspekcja Pracy w naszej szkole…
Poprawiono: 11 maj 2022

Do naszej szkoły zawitał w ostatnim czasie Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy. Nie przybył jednak w celu kontroli, ale – na zaproszenie nauczyciela przedmiotów zawodowych (pani Małgorzaty Sułkowskiej-Wilk) – by spotkać się z klasami technikum ekonomicznego.

Pani Inspektor Beata Ziółko zaprezentowała młodzieży informacje o Państwowej Inspekcji Pracy jako instytucji kontrolującej zakłady pracy i nadzorującej przestrzeganie przepisów z zakresu prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Te istotne kwestie nasi uczniowie poznają w trakcie nauki w technikum ekonomicznym na przedmiotach zawodowych.

Ponadto nasz gość opowiadał o kontrolach w zakładach pracy dotyczących legalności zatrudnienia, czy o badaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy. W tej części relacji mogliśmy posłuchać o wielu ciekawych  przypadkach,  z jakimi w rzeczywistości spotkała się pani Inspektor.

Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła część, podczas której opisana została niełatwa procedura zatrudnienia w Państwowej Inspekcji Pracy, począwszy od szkolenia we Wrocławiu, aż po państwowy egzamin przed komisją powołaną z ramienia Głównego Inspektora Pracy.

Serdecznie dziękujemy pani Inspektor za przybycie i niezwykle cenne informacje oraz praktyczny przekaz.

Galeria zdjęć >>>