slide-4.jpg
Speaking English Connects Us - Współpraca Międzynarodowa
Poprawiono: 26 kwiecień 2022

Speaking English Connects Us (S.E.C.U.) to nazwa projektu na platformie e-Twinning w którym od października 2021 do lutego 2022 uczniowie klasy 3 Technikum Ekonomicznego mieli okazję uczestniczyć. Był to projekt międzynarodowy, w którym razem z naszymi uczniami brali udział uczniowie ze szkół ogolnokształcących oraz techników z Turcji, Grecji, Francji, Chorwacji, Norwegii oraz Słowacji.

W październiku został ogłoszony konkurs na logo projektu, wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wysłania swoich prac. Na szczególną uwagę zasługują prace uczniów klasy III oraz IV Technikum Informatycznego, których projekty były innowacyjne, przemyślane i wykonane z ogromną starannością. Wszystkie prace zostały umieszone na stronie projektu tzw. Twinspace, gdzie uczniowie z innych krajów mogli je podziwiać i głosować na najlepszy projekt. Co więcej, w naszej szkole został utworzony kącik prezentujący przygotowane przez uczestników plakaty dotyczące projektu i nauki języka angielskiego. W kolejnych miesiącach odbyły się spotkania na chat-cie oraz spotkania online za pomocą platformy Zoom. Uczniowie w grupach międzynarodowych rozmawiali o sobie, o swoich szkołach, zainteresowaniach i planach na przyszłość.

11 grudnia 2021 odbyło się centralne spotkanie wszystkich szkół partnerskich, na którym każda ze szkół przedstawiła swoje święta narodowe. Dzięki temu można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o naszych koleżankach i kolegach z innych krajów, o ich zwyczajach i tradycjach. Uczestnictwo w projekcie było ogromną szansą na wykorzystanie języka angielskiego w praktyce, poza klasą. Uczniowie mieli szansę porozmawiać ze swoimi rówieśnikami, podzielić się doświadczeniami, a dzięki temu wzbogacić swoje słownictwo i udoskonalić swoje umiejętności językowe. Z pewnością nie był to nasz ostatni projekt na platformie e-Twinning.

 Galeria zdjęć >>>