W hołdzie katyńczykom apel pamięci
Poprawiono: 25 kwiecień 2022

W piątek, 22 kwietnia, młodzież naszej szkoły, uczestnicząc w uroczystym apelu pamięci, uczciła zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku polskich oficerów. Wśród ponad 22 tysięcy rozstrzelanych z rozkazu Stalina znaleźli się również absolwenci przedwojennego Seminarium Nauczycielskiego Męskiego w Starym Sączu, które mieściło się w murach obecnego Zespołu Szkół na ulicy Daszyńskiego.

Zgromadzeni pod pamiątkową tablicą uczniowie w skupieniu wysłuchali listy zawierającej 23 nazwiska oficerów Wojska Polskiego zdradziecko zabitych w Katyniu i Charkowie, a następnie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze.

Uroczystość zakończył spacer do szkolnego ogrodu, gdzie rosną 23 dęby, zasadzone przed laty jako przejaw żywej pamięci współczesnych pokoleń o bohaterskich obrońcach Ojczyzny.