musz.jpg
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy
Poprawiono: 23 czerwiec 2022

6 kwietnia uczniowie klas maturalnych naszej Szkoły pielgrzymowali do Matki Bożej na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Zaufać Jezusowi i Maryi”.Tegoroczni maturzyści chcieli wyprosić przez przyczynę Matki Bożej nie tylko jak najlepsze wyniki egzaminów maturalnych, ale przede wszystkim pragnęli zawierzyć swoje dorosłe życie, w które wkraczają z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Matura, która nie bez powodu jest nazywana egzaminem dojrzałości, jest pierwszym krokiem na tej drodze.

Wspólne pielgrzymowanie było również okazją do wspólnej modlitwy o pokój na świecie. Ks. bp Stanisław Salaterski, który przewodniczył tej pielgrzymce, wzywał maturzystów do odważnego świadczenia w swoim życiu o Chrystusie. W drodze powrotnej maturzyści odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewniki.