Szkolny Dzień Zdrowia
Poprawiono: 11 kwiecień 2022

W tym roku Światowy Dzień Zdrowia odbył się pod hasłem ,,Nasza planeta - nasze zdrowie”.
Wychodząc naprzeciw tej idei, Zespół Szkół w Starym Sączu zaangażował się w akcję promującą zdrowe nawyki żywieniowe. 08. kwietnia uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat: ,,Anoreksja i bulimia- zaburzenia odżywiania”, którą wygłosiła dr inż. Ewelina Gwóźdź z PWSZ w Nowym Sączu.

Młodzież wysłuchała także wykładu: „ Zdrowy talerz, zasady prawidłowego odżywiania, BMI”, który został przygotowany przez panie dietetyk, Natalię Nalepę i Katarzynę Kamińską z Natur House w Nowym Sączu. Społeczność szkolna miała  tego dnia możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego , dokonania pomiaru masy ciała oraz poznania swojego BMI. Tymi działaniami zajęła się nasza szkolna pielęgniarka, pani Teresa Marczyk.  Poza tym dopełnieniem zdrowego charakteru tego dnia, były liczne degustacje. Uczniowie spróbowali produktów lokalnych -  maślanki o smaku truskawkowym, mleka, różnego rodzaju prozdrowotnego pieczywa. Były to bułki Mamma Mia z dodatkiem witamin i substancji mineralnych, chleb ProBody z niską zawartością węglowodanów, a dużą zawartością białka, chleb z niskim indeksem glikemicznym dla diabetyków. Młodzież chętnie też sięgała po soczyste, czerwone  jabłka. Dla chętnych czekała również naturalna woda mineralna.

Naszą akcję wsparło wielu lokalnych producentów z powiatu nowosądeckiego, za co serdecznie dziękujemy. Byli to :

Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” Sp. z o.o. w Łącku

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska  Nowym Sączu

Hopek s.c. Firma Piekarniczo-Cukiernicza  Stary Sącz

Prospona Sp. z o.o w Nowym Sączu

Rozlewnie naturalnej wody mineralnej:

Kryniczanka-  Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A

Piwniczanka Spółdzielna Pracy

Cechini –Muszyna - Złockie

Masspol Społka zo.o. Zubrzyk/ Piwniczna

Szkolny Dzień Zdrowia zorganizowali  następujący nauczyciele: Dorota Kulig- Marcisz, Ewelina Gajdosz- Śliwa, Beata Łęczycka, pedagog  Elżbieta Wójcik oraz pielęgniarka Teresa Marczyk.