krak.jpg
Konkurs Historyczny „Polska Węgry Historia Przyjaźni
Poprawiono: 29 marzec 2022

W dniu 15 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny „Polska – Węgry – Historia Przyjaźni” organizowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. W. Felczaka. Honorowy patronat objął Minister Edukacji i Nauki.

Cel konkursu to dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo historii stosunków polsko-węgierskich, a także podkreślenie przyjaźni pomiędzy dwoma europejskimi narodami.

Młodzież do zmagań konkursowych przygotowały i konkurs przeprowadziły nauczycielki historii: pani Jolanta Sułkowska i pani Dominika Janczura-Leszko. Wzięło w nim udział 12 uczniów, z których najlepsi okazali się: Szymon Bodziony, Stanisław Janczy i Aleksandra Sułkowska z klasy 2 TL.

Gratulujemy!

„Polak Węgier dwa bratanki  i do szabli, i do szklanki,

oba zuchy, oba żwawi, niech im Pan Bóg błogosławi”.