krak.jpg
Ostatnie szkolne spotkanie z teatrem
Poprawiono: 14 marzec 2022

Utwory dramatyczne najlepiej oglądać na scenie. Przekonali się o tym maturzyści naszej szkoły, gdy po okresie pandemicznych ograniczeń – 4 marca – wrócili po trzech latach ( w pierwszej klasie oglądali tragedię Szekspira pt. „Makbet”) w gościnne progi MOK-u w Nowym Sączu.

Tym razem wydarzenia rozgrywające się w 2. poł. XX w. zaskakiwały i niepokoiły. „Tango” – tragikomedia S. Mrożka to nadal aktualne dzieło, w którym uniwersalna problematyka ukryta jest pod maską groteski. Gorzko i groźnie brzmią końcowe słowa Edka w tej politycznej paraboli.

Uczniowie klas: 4 TOT, 4 TŻG i 4 TL swoimi wrażeniami podzielą się na lekcjach języka polskiego, skonfrontują wydarzenia ze sceny z aluzjami literackimi, społeczno-politycznymi i osobistymi. W przygotowaniach do matury wyjście ze szkolnej sali, obserwacja na scenie teatralnej działań bohaterów nowoczesnej rodziny na pewno zostanie na dłużej w pamięci. Może los się uśmiechnie do maturzystów i dramat współczesny znajdzie się w arkuszu maturalnym.