slide-2.jpg
Weekendowe zajęcia na uczelni
Poprawiono: 10 grudzień 2021

W listopadzie uczniowie klasy III i II Technikum Leśnego uczestniczyli wraz z panią Dominiką Pasoń-Kozik w Naukowych Warsztatach Weekendowych w Krakowie w ramach projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia warsztatowe odbywały się w Uniwersytecie Rolniczym i obejmowały zagadnienie dotyczące środowiska.

Najlepiej wyposażone pracownie UR miały pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czym oddychamy – powietrzem?” Uczniowie analizowali skład powietrza poprzez obserwacje procesów spalania, a następnie poprzez miareczkowanie i inne analizy chemiczne obserwowali zawartości różnych związków chemicznych, które się w nim znajdują. Kolejne zajęcia dotyczyły życia w kropli wody. Młodzi naukowcy oglądali i rozpoznawali pierwotniaki w wodzie pobranej ze stawu. W sobotnie popołudnie młodzież zwiedzała Muzeum gleb na Wydziale Leśnictwa UR oraz wykonywała profile glebowe.

Drugi dzień rozpoczął się zajęciami z fotowoltaiki i sposobów produkcji metanu. Wykonywane obliczenia miały pokazać opłacalność zakładania instalacji związanych z odnawialnymi źródłami pozyskiwania energii.

Weekend minął szybko, a uczniowie z bogactwem wiadomości i miłych wspomnień wrócili do Starego Sącza.

 

 Galeria zdjęć >>>