musz.jpg
Tourowisko czyli nowy obyczaj w naszej szkole
Poprawiono: 01 październik 2021

W Światowy Dzień Turystyki – 27. września – kl. IV TOT przygotowała rajd górski, podczas którego urządziła ceremonię przyjęcia uczniów klasy I TOT do grona „TOT-ków”.
Pierwszym poziomem do przejścia było pokonanie trasy na Cyrlę żółtym szlakiem. Okazało się, że to nie spacer do McDonald’s – wyjście wymagało niezłego wysiłku – ale TOT-ki dzielnie podążały wzwyż i nikt się nie poddawał.

Nagrodą były wspaniałe widoki z ryterskiego zamku na rozświetlone słońcem malownicze tereny pasma Radziejowej i Kotliny Sądeckiej.

Po dotarciu do schroniska na Cyrli czekała na TOT-ków kolejna niespodzianka – test, po którym pierwszoklasiści zostali pasowani na prawdziwego TOT-ka – (czyli z KOT-ka na TOT-ka 😉) – a potem już wspólne ognisko – smakowita kiełbaska i pieczony chleb.
Niełatwe zejście szlakiem czerwonym do Rytra już TOT-ków nie przerażało – pasowanie do czegoś przecież zobowiązuje!