Leśnicy na wycieczce
Poprawiono: 01 październik 2021

W dniu 20.09. kl. II TL oraz III TL pod opieką Dariusza Horowskiego, Dominiki Pasoń-Kozik oraz Agaty Smagi wzięły udział w wycieczce zawodoznawczej w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym w Krynicy-Zdroju. Plan obejmował wizytę w Izbie Leśnej, uroczysko Mrokowiec oraz ścieżkę przyrodniczo-leśną „Na Rakowsku”.

Po trasach oprowadzał nas leśniczy leśnictwa Kopciowa – Krzysztof Urban, dzięki któremu uczniowie mogli zaznajomić się z działalnością Leśnego Zakładu Doświadczalnego oraz poznać zagadnienia gospodarowania w jedlinach i rębni przerębowej. Podczas spaceru ścieżką przyrodniczo-leśną „Na Rakowsku”, ukazującą najciekawsze fragmenty leśnictwa Tylicz, młodzież miała okazję zobaczyć specyficzne cechy beskidzkiej przyrody oraz pogłębić niektóre tematy związane z gospodarką leśną.

Jak każda wyprawa do lasu, nasza wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Oprócz przyjemności to była cenna i praktyczna lekcja dla uczniów Technikum Leśnego.