musz.jpg
Najlepsze pomysły na szkolne lekcje
Poprawiono: 26 czerwiec 2021

W środę (16.06.) klasa I TL pod opieką Dariusza Horowskiego – nauczyciela przedmiotów zawodowych leśnych – uczestniczyła w zajęciach terenowych realizowanych na terenie lasów Miasta i Gminy Stary Sącz, a konkretnie na Górze Parkowej.

Uczniowie w ramach lekcji zapoznali się z topografią terenów leśnych oraz rozpoznawali gatunki roślin drzew i krzewów charakterystyczne dla siedlisk leśnych. Nic nie zastąpi kontaktu z przyrodą, nie ułatwi zapamiętywania naturalnego środowiska poszczególnych gatunków flory, jak wyjście w teren.

Zajęcia upłynęły w miłej i radosnej atmosferze, zwłaszcza że oprócz humorów dopisywała czerwcowa pogoda, a w lesie było o wiele ciekawiej i przyjemniej niż w szkolnej sali.