4.jpg
Nigdy nie jest za późno na zmianę życia spotkanie z Damianem Sobolewskim
Poprawiono: 14 czerwiec 2021

W dniu 8 czerwca na zaproszenie księdza Krzysztofa Wójsa odwiedził naszą szkołę i przeprowadził zajęcia w klasie II ETp Damian Sobolewski – tancerz breakdance, trener Butterfly Crew, współautor popularnego w Polsce projektu profilaktycznego „Breakfilaktyka”, autor książki „Byłem skończony”.

Pan Damian opowiedział uczniom poruszającą, pełną osobistych dramatów historię swojego życia i spotkania z Panem Jezusem, który odmienił jego świat. Mając 7 lat, był świadkiem samobójstwa swojego ojca. Kilka lat później sam chciał się targnąć na swoje życie. Po śmierci mamy spadł niemal na samo dno, wchodząc w przestępczy świat i uzależniając się od alkoholu i narkotyków.

Dzisiaj życie Damiana Sobolewskiego z Krynicy wygląda zupełnie inaczej. Po zdaniu matury ukończył AWF i pracuje jako nauczyciel. Marzy o prawdziwej rodzinie – 4 września bierze ślub. Oczywiście, po traumatycznych doświadczeniach, pamięta i chętnie pomaga innym młodym ludziom, uczestnicząc w projekcie Breakfilaktyka.

Młodzież słuchała gościa z dużym przejęciem. Mamy nadzieję, że świadectwo trudnego życia, licznych błędów popełnionych przez młodego człowieka, który „był na dnie”, będzie przestrogą i lekcją, że warto żyć w trzeźwości, blisko Boga i nigdy nie jest za późno, aby stać się lepszym.

Dla zainteresowanych historią pana Damiana:

damian