Cze
Olimpijski sukces pierwszoklasistki
Posted by Ewelina Pogwizd

Uczyć się można w każdych warunkach, trzeba tylko chcieć. Przekonuje o tym, Aleksandra Sułkowska – uczennica klasy pierwszej Technikum Leśnego, która w styczniu wzięła udział w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wysoki wynik z testu – 80% – dał jej  uprawnienia do wzięcia udziału w etapie okręgowym.

W tej części olimpiady należało wykonać pracę badawczą na temat: „Przedstaw z miejsca Twego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń”. W pracy Oli znalazły się opisy inwestycji, własne grafiki, zdjęcia, analiza ankiet oraz wywiady. W wypełnieniu ankiet pomagali uczniowie z naszej szkoły. Wszystkie dane zostały zebrane i opracowane w formie graficznej. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w wypełnienie ankiety.

Pracę naszej pierwszoklasistki Komitet Organizacyjny OWE uznał jako jedną z najlepszych siedmiu prac z  województwa małopolskiego. Finał centralny  XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się  w sobotę 5 czerwca w Światowym Dniu Środowiska, a część ustna – 6 czerwca.

Aleksandra została finalistką Etapu Centralnego XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.