musz.jpg
Sadzimy drzewa z okazji Dnia Ziemi
Posted by Ewelina Pogwizd

Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik leśnik uczestniczyli w sadzeniu drzew na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. W akcji zorganizowanej przez Sądeckie Wodociągi posadzono 350 sadzonek. Wydarzenie wpisuje się w działania organizowane z okazji obchodzonego co roku 22 kwietnia Dnia Ziemi.

Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi ''Przywróć naszą ziemię'' i odnosi się do działań, które możemy podjąć, aby zaprzestać destrukcyjnym zmianom środowiska.

Cieszę się, że młodzież naszej szkoły mogła wziąć udział w inicjatywie, której celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię mówi Grzegorz Skalski dyrektor szkoły.