2.jpg
01
Gru
Olimpiada szansą na zwolnienie z egzaminu
Posted by Ewelina Pogwizd

Młodzież klas drugich technikum ekonomicznego bierze udział w projekcie „Lekcje z ZUS" i przygotowuje się do etapu szkolnego Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbędzie się już 7. grudnia br. Warto nadmienić, iż w tym roku znalazła się ona po raz pierwszy w wykazie olimpiad tematycznych MEN.

Uczniowie kształcący się w zawodach – technik ekonomista i technik rachunkowości po uzyskaniu tytułu laureata Olimpiady będą zwolnieni w roku szkolnym 2021/2022 r. z części pisemnej egzaminu zawodowego, z zakresu kwalifikacji EKA.05 – „Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych”.

Zajęcia w ramach projektu, pod opieką nauczyciela przedmiotów ekonomicznych Małgorzaty Sułkowskiej–Wilk, rozpoczęły się jeszcze w październiku, kiedy lekcje odbywały się w szkole. Uczniowie otrzymali darmowe materiały edukacyjne i mieli możliwość spotkać się na lekcji z koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział Nowy Sącz – panią Anną Mieczkowską. Ze względu na utrzymującą się sytuację pandemiczną odwołane zostały spotkania w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przygotowania do olimpiady, próbne testy i konsultacje ze specjalistami odbywają się obecnie tylko on-line. Tegoroczny etap szkolny Olimpiady prawdopodobnie odbędzie się po raz pierwszy w formie elektronicznej.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


Galeria zdjęć >>>