Brawo Dominika! Brawo Daria ! Konkurs "Sądeczanie dla Niepodległej " rozstrzygnięty!
Posted by Ewelina Pogwizd

16 października ogłoszone zostały wyniki konkursu historycznego zorganizowanego przez Fundację Sądecką w 100-lecie wojny polsko-bolszewickiej i bitwy warszawskiej. Zakres tematyczny konkursu był niezwykle ciekawy i zróżnicowany. Komisja konkursowa spośród 74 prac pisemnych wyłoniła 9 najlepszych.
Uczennice naszej szkoły: Dominika Królczyk i Daria Kołacz z kl. 2 TLp udowodniły, że można lubić historię i osiągać sukcesy. Opieką merytoryczną leśniczki wspierała pani Jolanta Sułkowska.

Dominika za prezentację losów wybranego bohatera – żołnierza zdobyła zaszczytny tytuł laureata, uzyskując III miejsce, a praca Darii dotycząca szlaku bojowego 1 Pułku Strzelców Podhalańskich została wyróżniona. Laureatka przedstawiła biografię słynnego generała Józefa Gizy w wersji epistolarnej – "List Józefa Gizy z frontu do żony Wiktorii ", a Daria posługując się także formą listu, opowiedziała swojej koleżance o Chlubie Nowego Sącza, czyli 1 Pułku Strzelców Podhalańskich.
Dla zwycięzców ufundowane zostały cenne nagrody rzeczowe przez patronów konkursu: Fundację Sądecką, Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin", Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 Pułku Strzelców Podhalańskich oraz Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział - Beskid. Niestety, z powodu panującej epidemii gala konkursowa nie mogła się odbyć i zastąpiło ją indywidualne wręczenie nagród w siedzibie Towarzystwa "Sądeczanin" w Nowym Sączu, które miało miejsce w miniony poniedziałek.
Najciekawsze prace laureatów zostały opublikowane na łamach "Sądeczanina", zachęcamy do ich lektury.

Reprezentantkom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!