7.jpg
01
Gru
O Polsce, nauce w naszym kraju z nowym uczniem z Kazachstanu Maksimem Skakowskim rozmawiała pani Anna Pych
Posted by Ewelina Pogwizd

Anna Pych:  Maksim, opowiedz coś o sobie.

Максим Скаковски:  Mam na imię Maksim. Ukończyłem 14 lat. Bardzo lubię sport, a w szczególności ten, w który mogę grać w cyberprzestrzeni. Zazwyczaj jest to hokej, koszykówka i siatkówka. Uwielbiam wszelkie gry komputerowe - tak naprawdę spędzam czas wolny. Chociaż teraz będzie go mniej.

Anna Pych:  Jaki przedmiot w szkole lubisz najbardziej i dlaczego?

Максим Скаковски:  Jak już wspominałem, bardzo lubię sport, ale niekoniecznie uprawiać go w realu. Wolę grać w gry o tematyce sportowej. Jednak w szkole najbardziej lubię wychowanie fizyczne,  z wiadomych przyczyn.

Anna Pych:   Jak wygląda nauka u was w kraju, czy są różnice w sposobie nauczania?

Максим Скаковски:   Myślę, że nauki jest trochę więcej, ale trudno stwierdzić po kilku dniach, nauka nie różni się za bardzo. Po ogłoszeniu pandemii szkoły zostały zamknięte, obecnie także jeszcze nie uczą się salach lekcyjnych. Tutaj jest inaczej, wszyscy chodzą do szkoły i jest… jakoś normalnie.

Anna Pych:   Czy już poznałeś nasz piękny Stary Sącz?

Максим Скаковски:  Tak, to miasto bardzo mi się podoba. Ogólnie jest piękne, ale wyjątkowe są także budynki i ulice. Będę czytał na jego temat i jego historii.

Anna Pych:   Co ciekawego możesz powiedzieć o swojej miejscowości?

Максим Скаковски:  Mieszkałem na wsi. To także piękne miejsce i skrywa wiele niesamowitych legend. Sam dobrze ich nie znam. Wiem tylko, że jest ich bardzo dużo. Nie ma zbyt dużo zabytków, ale gdy tylko pojedzie się do Kazachstanu, to można tam zobaczyć bardzo wiele ciekawych rzeczy, pomników czy muzeów.

Anna Pych:  Jakie masz plany na przyszłość, czy myślałeś już o tym?

Максим Скаковски:   Chyba jeszcze nad tym się nie zastanawiałem. Myślę, żeby zaaklimatyzować się w nowej szkole, a potem zobaczymy.

Anna Pych:   Dziękuję za rozmowę i życzę ci wszystkiego dobrego i samych piątek.

Максим Скаковски:   Bardzo dziękuję.