2-2-1.jpg
01
Gru
Na podbój świata muzycznego ze wspomnień uczestniczki
Posted by Ewelina Pogwizd

Pod koniec września (25.09.)  w gościnnych progach MGOK Muszyna i Kawiarni Dwór Starostów zarejestrowano program "COMFORTOWY WIECZÓR Z GWIAZDĄ". Na scenie specjalnie dla Felicjana Andrzejczaka, byłego wokalisty Budki Suflera, zaśpiewał młody zespół Łojdyrytki wybrany z nadesłanych propozycji przez firmę Music Factory jako niespodzianka dla wokalisty. Na koncercie  pojawił się także dyrektor szkoły Grzegorz Skalski, wspierając swoich uczniów.

Magdalena Lis, Wojciech Lis, Janusz Lis, Klaudia Wnęk i Gabriela Polańska zaśpiewali swoje autorskie jak i regionalne nagrania. Nie zabrakło utworu "Jolka Jolka" w ich interpretacji.

Zespół nominowany został do nagrody "Najpopularniejsi 2020" w kategorii Folk "Talent Roku", a Wojciech Lis do statuetki "Instrumentalista". Zespół Łojdyrytki debiutuje na liście przebojów, a specjalnie dla Music Factory i MTV.24 od 10 października rozpoczyna pracę nad materiałem swojej pierwszej płyty, na której znajdzie się zestaw najpopularniejszych kolęd i pastorałek w ich interpretacji.

Galeria zdjęć >>>