Rekrutację czas zacząć…
Posted by Ewelina Pogwizd

Dnia 6 marca odwiedziła nas młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wierchomli Wielkiej, dla której nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zorganizowali  warsztaty kulinarne. Celem było propagowanie kierunków, jakie  w swojej ofercie posiada nasza szkoła i zaprezentowanie warunków kształcenia.

Zaproszoną młodzież serdecznie powitali pani wicedyrektor Urszula Sadowska i pan Sylwester Klimek. Klasa 3 TŻG pod kierunkiem pani Doroty Kulig-Marcisz przeprowadziła pokaz z zakresu ozdób cukierniczych oraz  dekoracji pierników  wielkanocnych.

Wspólne zajęcia obejmowały prezentację wykonywania dekoracji z  masy cukrowej i lukru. Nasi trzecioklasiści przygotowali poczęstunek dla młodszych koleżanek i kolegów. Pięknie zapakowane, ozdobione lukrem, perełkami cukrowymi i koronkami cukierniczymi świąteczne pierniczki uczniowie klas ósmych zabrali ze sobą. Zainteresowanie było ogromne, a młodzież była bardzo zaangażowana i zdyscyplinowana. Wychodząc naprzeciw tak wielkiemu zainteresowaniu, warsztaty dla uczniów kończących w tym roku edukację na poziomie klas ósmych będą kontynuowane.

Zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły !