krak.jpg
IV Memoriał im. Bogdana Zajdla w tenisie stołowym
Posted by Ewelina Pogwizd

Tradycją stało się  organizowanie w Zespole Szkół im.  ks. prof. Józefa Tischnera Memoriału im. Bogdana Zajdla w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, jak również Turnieju Samorządowców o Tarczę Herbową Starego Sącza.

IV  Memoriał rozpoczęto minutą ciszy ku pamięci wieloletniego, zasłużonego pracownika Zespołu, pasjonata sportu, a przede wszystkim Przyjaciela. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali: Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz Dyrektor Zespołu Szkół Grzegorz Skalski. W spotkaniu  wzięło udział wielu gości honorowych - samorządowców, przedstawicieli oświaty:  Senator RP Wiktor Durlak, Dyrektorzy biur poselskich Urszuli Nowogórskiej –  Anna Majda, Jana Dudy –  Grzegorz Kmiecik  oraz Prezes ZNP Stary Sącz Lilianna Królikowska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk, Wicedyrektorzy Zespołu Szkół w Starym Sączu  Urszula Sadowska i Angelika Duda, były Dyrektor Szkoły Pan Edward Tokarz, Dyrektor firmy „Owoc Łącki” Pani Barbara Klag i nestor starosądeckiego sportu Lechosław Ziębowicz.

Honorowy patronat nad Memoriałem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski.

W  Memoriale wystartowało 58 uczestników, w tym 5 samorządowców. Turniej rozgrywany  w trzech kategoriach, stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, co było powodem wielu niespodzianek. W kategorii kobiet wyśmienitą kondycją i zdolnościami wykazała się Agnieszka Woźniak- nauczyciel ZSP w Nawojowej. Wśród mężczyzn świetną formę zaprezentował Krzysztof Sobczak z Limanowej, który zdetronizował dotychczasowego lidera.

Ogromne emocje wzbudził  III Turniej Samorządowców o „Tarczę Herbową Starego Sącza” Do turnieju zgłoszonych zostało 5 zawodników, ale najlepszy mógł być tylko jeden. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się Bogdan Łuczkowski- Wójt Gminy Łukowica, który w iście mistrzowskim stylu pokonał rywali.

Nad oprawą gastronomiczną czuwali  uczniowie Zespołu Szkół pod nadzorem nauczycieli zajęć praktycznych: Małgorzaty Zięby oraz Beaty Łęczyckiej. Sędziami oraz sekretarzami biura zawodów byli  obecni uczniowie, jak też absolwenci naszej Szkoły.

Puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe dla zawodniczek i zawodników ufundowali : Barbara Bartuś, Urszula Nowogórska, Jan Duda, Wiesław Janczyk, Senator RP Wiktor Durlak, Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Gminy: Łącko, Chełmiec, Nawojowa, Piwniczna, Rytro, Szczawnica, Stary Sącz, firmy: „Owoc Łącki”, Piwniczanka, Bogdański, Fakro, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, J.Buchman, A.Zych, A.Stawiarski, EPI Stary Sącz,„Hopek” Stary Sącz, Cukiernia Jeziorek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz,Bogdan Klimek Stary Sączoraz firma Jopek.

Zespół organizacyjny IV Memoriału im. Bogdana Zajdla- w składzie: dyrektor szkoły Grzegorz Skalski, Ryszard Gądek – nauczyciel wychowania fizycznego, Robert Poręba – kierownik szkolenia praktycznego oraz Marian Kuczaj – były dyrektor i nauczyciel wychowania fizycznego- kierują podziękowania do wszystkich uczestników IV Memoriału za stworzenie wyjątkowej  atmosfery sportowego współzawodnictwa. Wszystkim zaś, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację tych zawodów, serdecznie dziękujemy.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w V jubileuszowym memoriale w 2021 roku.

W imieniu organizatora:

Dyrektor  Zespołu  Szkół  w  Starym  Sączu