musz.jpg
Nasi krasomówcy jadą do Krakowa!
Posted by Ewelina Pogwizd

Mistrzowskie władanie słowem oraz refleksyjne spojrzenie na świat ułatwiły zwycięstwo uczniom naszej szkoły w eliminacjach do  XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Anna Sokołowska z kl. 3 TL – przygotowująca się  pilnie pod kierunkiem pani Doroty Kruczek – zajęła II miejsce. Natomiast III miejsce oraz nagroda publiczności przypadła Michałowi Janusowi z kl. 1 TETg, którego opiekunem merytorycznym była pani Magdalena Nowakowska.

Zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu: „Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?” Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rady Języka Polskiego w Warszawie.

Wygrana umożliwi Ani i Michałowi udział w eliminacjach regionalnych, które odbędą się już wkrótce w Krakowie w auli Collegium Novum UJ. Trzymajcie kciuki!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wysokiej sprawności językowej oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.