musz.jpg
Leśnicy z wizytą w Pienińskim Parku Narodowym
Posted by Ewelina Pogwizd

W dniu 21 listopada leśnicy z klasy 1TLg wraz z wychowawcą – Haliną Tischner oraz Beatą Dobrowolską  wybrali się do Pienińskiego Parku Narodowego, z siedzibą w Krościenku nad Dunajcem.  Zajęcia odbyły się w ramach współpracy Interreg Polska - Słowacja „Rozwój kształcenia leśnego na poziomie szkoły średniej” realizowany przez Powiat Nowosądecki (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

Uczniowie w dyrekcji Parku zapoznali się z jego organizacją i strukturą, sposobami realizowania gospodarki leśnej, ochrony przyrody, turystyki i edukacji, jak również z zasobami flory i fauny oraz badaniami naukowymi. Po części teoretycznej wszyscy udali się na część praktyczną, gdzie mogli podziwiać przepiękną przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego.

Uczniowie i nauczyciele dziękują pracownikom Parku za miło spędzony czas oraz za ogrom przekazanej wiedzy.