musz.jpg
Praktyka leśna na Słowacji

W dniach od 7 do 9 października uczniowie klas  III i IV technikum leśnego wraz z opiekunami Beatą Dobrowolską i Dominiką Pasoń-Kozik uczestniczyli w zajęciach w ramach współpracy Interreg Polska-Słowacja, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. W pierwszym dniu leśnicy poznawali słowackich rówieśników ze szkoły - Stredná odborná škola lesicka w Twardoszynie

Młodzież w kolejnych dniach razem z kolegami ze Słowacji  brała udział w wykładach na temat klasyfikacji surowca drzewnego, oraz zwiedzała Zamek Orawski, podziwiając piękne widoki na Jezioro Orawskie, Babią Górę oraz Tatry.

Na koniec programu uczestnicy pojechali na składnice drewna: Oravsky Podzamek i Zakamenne, aby mogli  zapoznać  się i doskonalić umiejętności  w terenie z pomiaru i klasyfikacji surowca drzewnego.  Współpraca, jak i w ubiegłych latach, przebiegała w miłej atmosferze i sprzyjała podnoszeniu umiejętności uczniowskich.