Honorowy Krwiodawca z przesłaniem do młodzieży ZSP

We środę – 2 października – w naszej szkole wystąpił z wykładem Honorowy Krwiodawca pan Andrzej Lis, który od 1974 r. oddał 94 litry krwi, co stanowi rekord Polski. Starosądeczanin gościł niedawno w programie telewizyjnym Pytanie na śniadanie, gdzie opowiadał o idei wolontariatu, o tym, jak ważne jest oddawanie krwi. Ta drogocenna substancja może uratować życie każdemu z nas.

W trakcie spotkania z naszymi uczniami z klas: I TIp i I TIg, którzy zadawali pytania – pan Andrzej zapewniał, że oddawanie krwi nie boli, wręcz przeciwnie będziemy usatysfakcjonowani, że pomogliśmy komuś, kto naprawdę znajduje się w potrzebie.

Akcja odbyła się w ramach prowadzonej przez krwiodawców Akademii Krwiodawstwa, czyli cyklu zajęć z młodzieżą w powiecie nowosądeckim.