Nasza dwójka w Koszalinie i sukces Macieja Byśka - tytuł Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady!

Na początku czerwca nad morzem w Koszalinie odbył się Centralny Finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Małopolskę reprezentowało troje uczniów. Monika Trzepak z technikum ekonomicznego i Maciej Bysiek z technikum leśnego – to zdolna młodzież z naszej szkoły debiutująca w tym roku. Dołączył do nich Jakub Bednarz – uczeń PCEiKZ w Szczucinie.

Trzy dni trwały zmagania z testem, zadaniami praktycznymi i odpowiedziami ustnymi. Tematem Olimpiady jest prawo własności przemysłowej, historia wynalazków i umiejętność zgłaszania projektów racjonalizatorskich.

Zwycięzca szkolnej edycji Maciej Bysiek sprawił nam największą niespodziankę. W trudnych zmaganiach wykazał się wiedzą i wielkim hartem ducha, przezwyciężając presję zmierzania się z najlepszymi z całej Polski. Zaowocowało to tytułem Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady. Nasza szkoła jest dumna z postawy Macieja i Moniki.  Gratulujemy!