9.jpg
01
Gru
Szlachetne zdrowie...
Posted by Ewelina Pogwizd

W odpowiedzi na apel NFZ o wsparcie w upowszechnianiu wiedzy nt. profilaktyki cukrzycy i otyłości u dzieci i młodzieży nasza szkoła przyłączyła się do promowania zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia oraz aktywności fizycznej. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że problem otyłości i nadwagi dotyczy 10% tej grupy – najmłodszych mieszkańców – na świecie.

Przerażające są doniesienia, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. W przypadku osób poniżej 20-stego roku życia z otyłością zmaga się 13% chłopców i 5% dziewczynek, natomiast nadwaga dotyczy 31% chłopców i 21% dziewcząt.

Nadwaga i otyłość to główne czynniki sprzyjające cukrzycy typu 2. Warto dodać, że zachorowalność na cukrzycę typu 1 zwiększyła się w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat aż pięciokrotnie.

W ramach lekcji wychowawczych przedstawiane będą młodzieży ulotki, informacje, zestawy ćwiczeń i filmy edukacyjno-informacyjne poświęcone różnym zagadnieniom zdrowotnym nie tylko otyłości i cukrzycy. Na stronie internetowej szkoły pod zakładką „Zdrowy Styl Życia” umieszczone są filmiki. Ich różnorodna tematyka zdrowotna może zainteresować również dorosłych odbiorców.

Polecamy serdecznie! Zawsze jest pora, żeby zacząć dbać o zdrowie!

 otylosc2