5.jpg
01
Gru
Sposoby na spędzanie wolnego czasu - zajęcia praktyczne III TOT
Posted by Ewelina Pogwizd

Podczas zajęć praktycznych, prowadzonych on-line, uczniowie klasy III TOT zaproponowali ciekawe propozycje na spędzanie wolnego czasu, opracowując kilka Questów. Co to właściwie jest Quest?

Przetłumaczyć nazwę questing nie jest łatwo. Angielskie „quest” oznacza poszukiwanie, ale ma też wiele wspólnego z misją i przygodą, taką rodem z filmów z Indianą Jonesem lub nieco nowszych bestsellerów Dana Browna. Dostajemy do ręki mapę z kartką pełną zagadek i wierszowanych instrukcji i ruszamy w teren. Niecałą godzinę zajmuje dotarcie do tajemniczej skrzynki, gdzie ukryta jest nagroda – pieczątka z symbolem questu, którą jako trofeum można przybić na mapce. Końcowa nagroda jest naturalnie symboliczna, bo tak naprawdę satysfakcjonujące jest samo ukończenie questu, podczas którego niepostrzeżenie poznajemy wydobyte na światło dzienne tajemnicze historie czy przyrodnicze bogactwa danego regionu.

Questing powołał do życia kilkanaście lat temu Amerykanin Steve Glazier. Jego zamysłem było połączenie rozmaitych form turystyki i aktywności terenowej, tak by gość odwiedzający wybrane przez siebie miejsce mógł poczuć jego ducha i przeżyć autentyczne doświadczenie z nim związane. Metoda ta zdobyła popularność na całym świecie, a od paru lat rozwija się też w Polsce, a miasto Bałtowo  ma ambicję stać się polską stolicą questingu.

Nasi uczniowie bardzo ambitnie podeszli do swojego zadania i efekty przeszły nawet ich oczekiwania. Obejrzyjcie ich pracę, a przekonacie się, że warto skorzystać z tej  propozycji spędzania wolnego czasu.

1) Questing - Łącko KLIK >>>>

2) Questing - Łącko nr 2 KLIK >>>>

3) Questing - Ochotnica Dolna KLIK >>>>

4) Questing - Nowy Sącz nocą KLIK >>>>